O lektorke

_DSC0474 – kópia
S Hypnopôrodom som sa po prvý krát zoznámila pred 9 rokmi a dnes som certifikovanou lektorkou HypnoPôrodu® – Monganovej metódy a aktuálnym členom Hypnopôrodného inštitútu (The HypnoBirthing Institute). Okrem toho som úspešne ukončila 2-ročný kurz pre lektorov a stala som sa Certifikovaným lektorom predpôrodnej prípravy (CBI).
S hypnopôrodom mám tiež praktické skúsenosti. Moje dve deti prišli na svet použitím hypnopôrodných techník a rada sa o tieto skúsenosti podelím s rodičmi, ktorí prídu na kurz HypnoPôrodu®.

Moje prvé stretnutie s Hypnopôrodom

S predpôrodnou prípravou Hypnopôrod – Monganovej metóda som sa po prvý krát stretla pred 9 rokmi, keď som sa pripravovala na príchod svojho prvého bábätka. Hneď pri prvom čítaní knihy od Marie „Mickey“ Mongan ma oslovilo niekoľko myšlienok, ktoré tvoria základ tejto filozofie a začala som vnímať pôrod inak ako dovtedy. Počas celého tehotenstva som nacvičovala dýchacie techniky, vizualizácie, opakovala si afirmácie, denne počúvala relaxačné cvičenia a neustále sa vracala ku knihe Hypnopôrod, ktorá bola pre mňa zdrojom cenných rád a informácií o ľahšom, pokojnejšom pôrode.

S viceprezidentkou Inštitútu HypnoPôrodu - Dr. Vivian Keeler

S viceprezidentkou Inštitútu HypnoPôrodu – Dr. Vivian Keeler

Vďaka tejto príprave som dokázala zachovať pokoj aj v čase, keď sa už blížil odhadovaný termín pôrodu.
Čo mi priniesla predpôrodná príprava podľa Hypnopôrodu®?

…..

Pôrod mojej dcérky bol pre nás, ako pre každých rodičov, nádherným zážitkom. Celá táto skúsenosť ma o pár dní neskôr priviedla k rozhodnutiu stať sa certifikovanou lektorkou HypnoPôrodu® – Monganovej metódy a sprostredkovať túto predpôrodnú prípravu a krásny zážitok z pôrodu aj ďalším rodičom.
Druhé tehotenstvo bolo pre mňa príležitosťou zopakovať si všetky hypnopôrodné techniky, znova sa ponoriť do relaxačných cvičení a počas pôrodu si overiť, že táto metóda naozaj funguje a dôkáže uľahčiť pôrod.

Čo Vám môžem ponúknuť?

S Dr. Capetanakis, Ob/Gyn - Cap Wellness Center, San Diego

S Dr. Capetanakis, Ob/Gyn – Cap Wellness Center, San Diego

…..

Som aktuálne platným členom Hypnopôrodného inštitútu založeného autorkou tejto metódy – Marie Mongan. Učím HypnoPôrod® – Monganovej metódu, ucelený program predpôrodnej prípravy, ktorý pred 28rokmi zostavila Marie Mongan (autorka knihy Hypnopôrod) a ktorý sa nestále rozvíja a zdokonaľuje. Tento program je zostavený tak, aby rodičom priniesol kompletné informácie o tehotenstve, pôrode a bondingu a dokonale pripravil oboch rodičov na príchod bábätka na svet.
Ako člen inštitútu mám prístup k ďalším lektorom HypnoPôrodu® – Monganovej metódy z celého sveta a kedykoľvek s nimi môžem zdieľať skúsenosti a požiadať ich o radu – aj o Vašich otázkach. Často je v kontakte s lektormi aj samotná Marie Mongan, ktorá nás informuje o novinkách v oblasti hypnopôrodu a máme možnosť konzultovať prípadné otázky priamo s ňou.
Každoročná recertifikácia mi zaručuje, že sa neustále vzdelávam a rozširujem si vedomosti z oblasti hypnopôrodu a rodičia dostávajú najnovšie informácie o tejto metóde.
Učím podľa nových, aktuálnych učebných osnov a rodičia na kurze hypnopôrodu dostávajú aktualizované materiály. Pre rodičov, ktorých materský jazyk nie je slovenčina mám k dispozícii materiály v rôznych svetových jazykoch.
Vyučujem túto metódu podľa predpísaného rozvrhu, t.j. 5 x 2,5 hod. Prečítajte si výhody vyučovania kurzu HypnoPôrodu® počas piatich stretnutí: http://www.hypnobirthing.sk/hypnoporod/preco-je-kurz-hypnoporodu-rozlozeny-na-5-tyzdnov/

 

Katarína Winterová

certifikovaná lektorka HypnoPôrodu – Monganovej metódy

 

 

 

 

 

Zhrnutie doterajšieho vzdelávania v oblasti predpôrodnej prípravy a HypnoPôrodu:

r. 2008 – príprava na pôrod formou samoštúdia techniky HypnoPôrodu – Monganovej metódy

r. 2010 – 2011 – certifikačný kurz “Lektor predpôrodnej prípravy”, štúdium na diaľku s prideleným lektorom (CBI)

r. 2011 – príprava na druhý pôrod formou samoštúdia techniky HypnoPôrodu – Monganovej metódy

r. 2013 – certifikačný kurz “Lektor HypnoPôrodu – Monganovej metódy”, Manchester – UK (Hypnobirthing Institute)

r. 2015 – certifikačný tréning “Kurz celostnej autohypnózy”, Bratislava – SK (SENAZ)

r. 2016 – seminár “Tajomstvo programovania mysle”, Bratislava – SK (NLP Akadémia)

r. 2016 – B-back session, účasť na certifikačnom kurze pre nových lektorov HypnoPôrodu – Monganovej metódy, Mníchov – DE (Hypnobirthing Institute)

r. 2016 – konferencia pre certifikovaných lektorov “HypnoBirthing Conclave”, San Diego – USA (Hypnobirthing Institute)

r. 2017 – certifikačný kurz “HypnoMothering” (Hypnobirthing Institute)

r. 2018 – certifikačný Master Trainer Workshop s Marie Mongan, Miami – USA (Hypnobirthing Institute) – oprávnenie školiť budúcich lektorov získané od Marie Mongan, zakladateľky tejto metódy

 

r. 2013 – 2018 – každoročná recertifikácia v Inštitúte Hypnopôrodu, člen Inštitútu Hypnopôrodu oprávnený vyučovať HypnoPôrod – Monganovej metódu